Een bijzonder concert, met de titel ‘Leef is mie landj’

Cultuurpodium De Bombardon Sint Antoniusstraat 2, 6093 GA Heythuysen
30 - Mar - 2025 - 14:30 - 30 - Mar - 2025 - 16:30

In 1974 sloot de Oranje-Nassau I-mijn als laatste steenkolenmijn in Nederland en werden er geen kolen meer gedolven in Nederland.

Nu, vijftig jaar later, verzorgen de Leudalzangers, samen met Henk Steijvers, muziek gezelschap Sint Barbara uit Sittard en combo ‘Nuuetjes veer ‘een concert, onder de algehele muzikale leiding van Jan Mertens, waarbij stil gestaan wordt bij dit voor de regio ingrijpende besluit.

We doen dat aan de hand van onder andere nummers van Carboon (voorloper van Janse Bagge Bend; Henk Steijvers speelde in beide groepen). 

Carboon  heeft  in Limburg een legendarische status.

De nummers van Carboon beschrijven alledaagse gebeurtenissen, boosheid, nostalgie en sentiment.  Maar ook het harde werken, het ongezonde en gevaarlijke werk, de modernisering die de mijnbouw gebracht heeft, maar ook de invloed op de sociale omstandigheden in en om de mijnen. 

 

‘Leef is mie land’, is een lied van Carboon wat dit misschien wel het beste weergeeft en dat vaak gekenmerkt wordt als het ‘officieuze Limburgse volkslied’. 

 Dit concert draagt met trots dan ook de naam van dit lied.

 

 

Verder staan, samen met Henk Steijvers  Koempel Sjeng,  D’r letste Koempel en Daagsjieg op het programma. Maar ook  Proeme vlaai, Blief bie de mam en Solicitere van de Janse Bagge Bend.

Het programma kent verder naast nummers van Carboon ook een aantal andere aan de mijnen gerelateerde nummers.

Recent schonk Winfried Baijens op NPO1 nog aandacht aan de mijnindustrie in Limburg en de gevolgen van de sluiting van de mijnen, onder de titel “Als het stof is neergedaald”.

Als het stof is neergedaald’, toont  de veelbewogen geschiedenis van de Limburgse mijnindustrie, de groei en bloei, de keerzijden, de pijn van de sluiting en de manier waarop Limburg zich gaandeweg heeft herpakt. Een serie over verlies en verdriet, maar zeker ook over saamhorigheid en trots. Door Henk Steijvers en Carboon werd in dit programma daar muzikaal aandacht aan gegeven. 

Cultuur Podium de Bombardon, Heythuysen

30 maart 2025,  14.30 uur 

Een bijzonder concert, met de titel ‘Leef is mie landj’

Entree EUR 12,50

Voorverkoop: Kleding winkel Vergheggen Dorpstraat 33  in  Heythuysen

En te bestellen via e-mail:   tickets@leudalzangers.nl