hans kierkels

Lezing Heemkundevereniging Baexem: ‘Parels van Leudal'.

Baexheimerhof
1 - Jun - 2026 - 19:30 - 1 - Jun - 2026 - 21:30

Heemkundevereniging Baexem houdt op maandag 1 juni 2026 in Baexheimerhof aan de Kerkstraat 1a in Baexem een lezing over de ‘Parels van Leudal'. 

Aanvang 19.30 uur. Gratis entree.

De lezing wordt gehouden door Leon Moonen. Aan de hand van een aantal cultuurhistorische objecten in de gemeente vertelt hij een verrassende geschiedenis van de gemeente Leudal. Daarbij wordt het grote verband met de Nederlandse en zelfs de Europese en mondiale geschiedenis niet geschuwd. 

Aan bod komen onder andere de connectie van de Kirkelsberg in Roggel met de Russische revolutie en het gegeven dat het hoofdaltaar van de Petruskerk in Roggel in relatie staat tot de Franse revolutie. Ook wordt verteld dat een volhardende non in Heythuysen de kiem legde voor bijna tweehonderd kloosters over de gehele wereld.

Leon Moonen heeft Geschiedenis MO gestudeerd, schrijft regelmatig over heemkundige onderwerpen in diverse media en organiseert met zijn historisch reisgenootschap Cliotravel geschiedkundige reizen en uitstapjes.