In deze tijd waarin nieuws razendsnel verspreid wordt, kunnen velen zich moeilijk voorstellen dat dat vroeger compleet anders was; in 75 jaar tijd is de wereld aardig veranderd.
In 1948 vond het OLS in Wessem plaats. Vanzelfsprekend was ook Schutterij Sint Nicolaas uit Heythuysen van de partij. Onder hen was ene Wiel Caris, bakker en duivenmelker! De verwachtingen in Heythuysen waren dat jaar hooggespannen. Stel dat Heitse zou winnen, hoe zou dat bericht de bewoners van Heythuysen dan snel bereiken?
Maar weinig mensen in het dorp beschikten destijds over een telefoon en van rechtstreekse radio-uitzendingen was nog lang geen sprake. Schutterij Sint Nicolaas leverde in Wessem een prima prestatie en werd uitgeroepen tot winnaar.
Nauwelijks een half uur later waren ze van die overwinning in Heythuysen toch al op de hoogte. Hoe kwam dat? Bakker Caris had een snelle duif meegenomen naar Wessem. Zodra de overwinning bekend was, werd de duif met het blije nieuws losgelaten. Het beestje vloog direct naar Heythuysen en de rest is geschiedenis!