Bijeenkomst Alzheimer Café Maasgouw

Gemeenschapshuis ’t Leuke, Leukenstraat 6 in Beegden
8 - Sep - 2025 - 19:00 - 8 - Sep - 2025 - 21:30

Bijeenkomst Alzheimer Café Maasgouw op maandag 8 september 2025 van 19.30 tot 21.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur, in Gemeenschapshuis ’t Leuke, Leukenstraat 6 in Beegden

Thema: De geriater vertelt

Het vaststellen van dementie is niet altijd makkelijk. Als de huisarts twijfels heeft, stuurt hij de patiënt door naar een specialist, zoals een geriater. Een geriater is een arts die gespecialiseerd is in ziekten bij oudere mensen. 

De geriater onderzoekt niet alleen om de juiste diagnose te stellen, maar kijkt ook naar de hele situatie: hoe het met de gezondheid gaat, welke problemen er zijn en wat nodig is om zo lang mogelijk zelfstandig thuis, te blijven wonen in de eigen vertrouwde omgeving. 

Daarbij wordt rekening gehouden met de wensen en mogelijkheden van de patiënt en met de zorg die een partner, familie of vrienden kunnen geven. 

Op deze avond vertellen de geriater en de geriatrieverpleegkundige van de poli geriatrie van het Laurentius ziekenhuis wat het onderzoek inhoudt, hoe zij een diagnose stellen en wat zij voor u en uw naasten kunnen betekenen.

De toegang en de koffie of thee is gratis. Aanmelden is niet nodig. 

Het Alzheimer Café Maasgouw is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, mantelzorgers, familieleden, vrienden, zorgverleners en andere geïnteresseerden. Er is altijd een casemanager van Hulp bij Dementie aanwezig waar u vragen aan kunt stellen. 

Iedereen is welkom, ook als je niet in Maasgouw woont. Voel u welkom!

Meer info: www.alzheimer-nederland.nl/alzheimer-cafe-maasgouw of volg ons op facebook

Contact via: alzheimercafe.maasgouw@alzheimervrijwilligers.nl