Eerste Pinksterdag: Limburgs Kampioenschap Living Statues Thorn Vijftiende editie Levende Standbeeldenfestival in Thorn wordt een feestje!

Centrum Thorn
8 - Jun - 2025 - 12:30 - 8 - Jun - 2025 - 16:30

Het Levende Standbeeldenfestival in Thorn viert dit jaar de vijftiende editie. In al die jaren is er veel veranderd. Het festival breidde met enkele straten uit. Het werd het Open Limburgs Kampioenschap. Straattheater werd toegevoegd. Maar één ding bleef al die jaren heilig: de levende standbeelden staan op Eerste Pinksterdag in Thorn centraal. Dat is wat het festival zo bijzonder maakt, zeggen ook de artiesten zelf. 

In Thorn staan ze echt in de schijnwerpers. De pittoreske straatjes van het Witte Stadje vormen het perfecte decor. De altijd vrolijke en enthousiaste bezoekers vormen de kers op de taart. 

Zo zal het dus ook gaan op 8 juni als Thorn vanaf 12.30 uur weer even letterlijk stil staat tijdens ToonBeeld Thorn, zoals het festival officieel heet. Ruim twintig ‘living statues’ staan verspreid door het historische centrum van het Witte Stadje aan de Maas. Wie de route langs de beelden volgt, maakt dus meteen een mooie wandeling door Thorn. Een tussenstop op een van de gezellige terrassen is aan te raden. Een bezoekje aan de Abdijkerk of het museum is prima te combineren. 

Bij de entreeposten krijgen bezoekers een stembiljet dat ze na afloop in mogen leveren bij Fletcher Hotel La Ville Blanche. Het beeld met de meeste stemmen krijgt de Fletcher Publieksprijs. Onder de inzenders wordt een etentje bij dit hotel verloot. 

En dan is er nog het Open Limburgs Kampioenschap.

Een onafhankelijke jury bepaalt wie deze titel het komende jaar mag dragen. De geschiedenis leert dat de winnaar van ToonBeeld in de maanden en jaren daarna vaak de blikvanger op andere festivals is. ToonBeeld zet de toon! 

Vorig jaar voegde de organisatie voor het eerst ook een toefje straattheater toe aan het festival. Ook dit jaar gebeurt dat. Bezoekers moeten dus niet vreemd opkijken als ze tijdens hun wandeling ineens stuiten op een bijzondere act, of daar ongemerkt zelf onderdeel van worden. 

Kortom: een bezoek aan ToonBeeld Thorn is een garantie voor een ‘beeldig’ dagje uit, waar de lach en de verwondering nooit ver weg zijn. 

De organisatie adviseert bezoekers om zo veel mogelijk met de fiets te komen. Enkele Thornse verenigingen richten een bewaakte fietsenstalling in waar u tegen een kleine vergoeding uw tweewieler veilig kunt achterlaten. 

Informatie over stallingen en parkeerruimte staan op de website. 

Toegang tot het levende standbeeldenfestival op 8 juni kost 3,50 euro voor volwassenen. 

Kinderen mogen uiteraard gratis binnen. 

Het festival begint om 12.30 uur en eindigt om 16.30. 

Meer informatie vindt u op www.toonbeeldthorn.nl  .